Nieśmiertelne zapachy

Rynek produktów perfumeryjnych jest pełen kompozycji. Jedne bardzo różnią się od siebie, a inne są bliźniaczo podobne. Jak w tym gąszczu wybrać najlepszy zapach dla siebie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale sprawdzenie poniższych pozycji z pewnością pomoże.

Jak wybrać perfumy?

Poniżej prezentujemy listę produktów, które nie tylko są obecne na rynku od wielu lat, ale też zjednały sobie ogromne rzesze fanów. Jeżeli masz problem z wyborem kompozycji dla siebie lub na prezent możesz sięgnąć po jeden z nich. Pamiętaj jednak, że nie każdy zapach pasuje każdemu. Jak niejednokrotnie pisaliśmy trzeba wziąć pod uwagę szereg zmiennych.

Pierwszą z nich jest wiek. Bardzo ciężkie perfumy raczej nie będą pasować młodym osobom i odwrotnie. Drugą kwestią jest to, kiedy i gdzie chcemy ich używać. Niektóre kompozycje nadają się bardziej na codzienne okazje, a inne na bardziej eleganckie. Jeżeli na przykład szukasz zapachu do pracy, to zastanów się, czy częściej spędzasz w niej czas z kolegami w biurze, czy na spotkaniach z bardzo ważnymi klientami. Ostatnia, ale nie najmniej ważna sprawa, to osobiste preferencje. Tutaj nie ma drogi na skróty – musisz testować.

Klasyczne zapachy męskie

Christian Dior Fahrenheit

https://www.amour.pl/pl/produkt/woda-toaletowa-dior-christian-fahrenheit-50ml-1361#product

Tego zapachu nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Fahrenheit jest do dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych męskich zapachów, prawdopodobnie ze względu na swoją absolutną niepowtarzalność. Polecamy dla dojrzałych mężczyzn, raczej na specjalne okazje niż na co dzień.

Hugo Boss Bottled

https://www.amour.pl/pl/produkt/woda-toaletowa-boss-hugo-bottled-100ml-2002#product

Cytrusowo-piżmowy zapach, równie oryginalny co poprzedni. Popularny „Boss szary” cechuje się jednak większa uniwersalnością niż Fahrenheit. W zależności od gustu można używać go codziennie lub od święta. Wiek tym razem również nie ma aż tak dużego znaczenia.

Bvlgari Man in Black

https://www.amour.pl/pl/produkt/woda-toaletowa-bvlgari-men-in-black-30ml-3581#product

Roztaczający ciepłą aurę orientalno-korzenna kompozycja. Idealny wybór wszędzie tam, gdzie chciałbyś podkreślić swoją elegancję. Raczej nie nada się w gorący dzień na plażę, ale do biura, na spotkanie, czy wyjście z przyjaciółmi będzie jak znalazł!

Ponadczasowe perfumy damskie

Yves Saint Laurent Opium

https://www.amour.pl/pl/produkt/woda-toaletowa-yves-saint-laurent-opium-woman-30ml-1328#product

Ten zapach jest obecny na rynku od 1977. Zjednał sobie serca fanek połączeniem nut orientalnych i przypraw. W międzyczasie doczekał się też kontynuacji, jak na przykład Black Opium czy Opium 2009. Zdecydowanie polecamy go na specjalne okazje!


Calvin Klein Eternity

https://www.amour.pl/pl/produkt/woda-perfumowana-klein-calvin-eternity-woman-100ml-1460#product


Ten zapach składa się z nut kwiatowych z dodatkiem cytrusów. To połączenie sprawia, że jest idealnym zapachem damskim na codzienne okazje. Szukającym prezentów warto wspomnieć, że jest tez wersja dla panów.

Christian Dior Poison

https://www.amour.pl/pl/produkt/woda-toaletowa-dior-christian-poison-30ml-1507#product

Wśród perfum rzadko spotyka się tak niepowtarzalne kompozycje. Jest to wybitnie oryginalne połączenie nut orientalnych i drzewnych. W praktyce ten zapach jest przede wszystkim uwodzicielskie, dlatego polecamy go raczej na okazje, szczególnie wieczorne spotkania z Panami.