Kokieteria, figlarność, wyzwolenie i kobiecość, czyli ponadczasowa Lolita uwięziona w flakonie perfum.

Markę Lolita Lempicka utworzyła francuska projektantka mody, Josiane Maryse Pividal. Jej pseudonim artystyczny jest kompilacją imienia Lolita (rodem z książki Nabokova) oraz nazwiska polskiej malarki – Tamary Łempickiej.

Josiane Maryse Pividal

Od najmłodszych lat projektantka miała głowę pełną pomysłów. Inspiracje czerpie z ducha innych epok, świata baśni i fantazji.  Jej projekty są kwintesencją kobiecości, romantyzmu i wyrafinowania. Proponuje kobietom kreacje ślubne rodem z baśni o księżniczkach,  jak linia The Bride of Lolita. Jej styl jest niepowtarzalny, nie do podrobienia. Dominują w nim koronki, jedwab, zwiewne materiały podkreślające ulotność chwil i tajemniczość. Projekty oderwane są kompletnie od rzeczywistości, dlatego są tak wyjątkowe i kobiece.

lolita-lempicka-mode-2000-2006-7-mlolita-lempicka-mode-2000-2006-6-mlolita-lempicka-mode-1995-2000-4-mlolita-lempicka-mode-1995-2000-17-m

lolita

Od 1995 roku rozpoczęto produkcję perfum sygnowanych marką Lolita Lempicka. W 1997 roku do sprzedaży trafił pierwszy perfum Lolita Lempicka L’Eau de Parfum, którego flakon kształtem przypomina jabłuszko. Pierwszy z zapachów Lolity Lempickiej jest kobiecy, zmysłowy, kwiatowo-orientalny. Jasny i niepokojący. Wprowadza nas w zaczarowany świat fantazji. Uwodzi aromatem i flakonem w kształcie jabłka – zakazanego owocu. Oplata z lekkością bluszczu, kusi kontrastami anyżku, kwiatów i słodkich migdałów, by na koniec spowić ciepłem wanilii, słodyczą karmelu i elegancją wetiwerii z akordem niepokojącego piżma. Niebezpieczny, jak ogień pod lodem i… jak kobieta.

lolita-lempicka-premier-parfum1

W 2000 stworzono pierwszy i na razie jedyny zapach tej marki dla mężczyzn – Lolita Lempicka Au Masculin. Natomiast w 2006 roku wypuszczono na rynek perfum L de Lolita Lempicka, zainspirowany kobietami –  syrenami.

65117349_1286717261_ldelolitalempicka

W 2008 roku do sprzedaży trafiły dwa perfumy: Fleur Défendue i Fleur de Corail. Fleur Défendue to zapach dla kobiet subtelnych, które pragną uwodzić i kusić. Nazwa oznaczająca “zakazany kwiat” doskonale podkreśla charakter perfum, będących kwintesencją zmysłowej kobiecości, niewinnej lecz pociągającej. Mieszanka kwiatu absyntu, anyżu, piwonii, migdałów i wiśni jest doskonała na romantyczne okazje.

o.670

W 2009 roku premierę miał perfum Lolita Lempicka Si Lolita, zamknięty w przepysznej, otulonej miniaturową muślinową „apaszką”, bogato zdobionej i złoconej czterolistnej „koniczynie”. Zapach jest kwintesencją świadomej kobiecości, zwiewny, delikatny. Łączy nuty orientalno-kwiatowe z pikantnym akordem i stanowi wysublimowaną mieszankę .

silolita_2

lolita-lempicka-si-lolita-midnight-fragrance-80ml-wNajnowszy zapach Lolita Lempicka Si Lolita Midnight Fragrance stanowi intensywniejszą i bardziej zmysłową kreację zapachową niż klasyczna Si Lolita. Ten tajemniczy i niezwykle uwodzący zapach jest doskonałym dopełnieniem każdej, nawet najbardziej olśniewającej wieczorowej kreacji. Otuli Cię niczym jedwabny szal i pozostanie na Twojej skórze przez długie godziny, pobudzając wszystkie Twoje zmysły. Początkowo Twoją dusze pieścić będzie słodka woń pachnącego groszku, szlachetna paczula oraz wetyweria. Za kolejne wrażenia odpowiedzialna jest intensywna wanilia. Stworzy ona wokół Ciebie niezapomnianą i tajemniczą aurę, której trudno się będzie oprzeć…

Dodaj komentarz